Sıkça Sorulan Sorular

Doğal Taşların Tarihi

Tarihin İlk Dönemlerine Dayanır.

Doğal taşların en az 12 Bin yıl öncesine dayanan, Çin’den Mısır’a kadar uzanan köklü bir geçmişi vardır. Antik Çin’de tedavi aracı olarak kullanılırken, Mısır’da güç, pozitif kuvvet ve güzellik için kullanılmıştır. Günümüzde yapılan kazılarda bulunan kalıntılar da göstermektedir ki; doğal taşlar her dönemde insanlığın bir parçası olmuş onlara fayda sağlamış ve kendi öz enerjilerini açığa çıkarmalarını desteklemiştir.

Nasıl fayda Sağlarlar?

İki Yolla Fayda Sağlar.

Başlıca iki tür faydasından bahsedilebilir; ilki taşların insan teni üzerindeki emilimi, diğeriyse bireyin enerji alanıyla etkileşime girerek bedende denge ve uyum sağlamasıdır.

Tendeki emilimi biraz açmak gerekirse; nasıl tuzdaki iyot insan vücudu için çok önemliyse ve mcg eksik alınsa bile hemen baş dönmesi yapabiliyorsa insan vücudunun aynı zamanda iz miktarda bakır, magnezyum, flor gibi minerallere de ihtiyacı vardır. Bu mineralleri iz miktarda vücuda almanın en doğal yolu olan doğal taşlar tene temas ettiğinde vücut ihtiyacı olan minerali emilim yoluyla sağlar. Dolayısıyla yine en çok sorulan sorulardan biri olan ‘Doğal taşlar tene temas etmeli mi?’  sorusuna da değinirsek, evet bu gibi faydalarından yararlanmak için hakiki doğal taş kullanmak koşuluyla tene temas etmelidir.

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı